Loading
Pzt - Cmt: 09:00 - 20:00
Tireli & Savaş Hukuk BürosuTireli & Savaş Hukuk BürosuTireli & Savaş Hukuk Bürosu
0506 691 0917
Park Office - Bayraklı / İZMİR

İzmir İcra Avukatı

İzmir İcra Avukatı

İcra genel itibari ile bir borcun tahsil edilmesinin sağlanması gibi bir anlama gelse de, borçların tahsil edilmesi ile beraber, mahkeme kararlarının da değerlendirilmesine olanak sağlayabilir. Bir davada tahsil edilmesi gereken meblağın yanı sıra, velayeti karşı tarafta bulunan çocuğunda velayetinin alınması hususunda da icra avukatlarından hizmet alınabilir. İzmir icra avukatı olarak, sizlere bu konularda gerekli olan tüm bilgileri vermek ile beraber, aynı zamanda bu hususlarda herhangi bir problem ile karşılaşmamanız için tüm hususları irdeliyoruz. Bununla beraber, bir evin gelirinin alınması istenirse, icra avukatları ile bu evin satılması da sağlanabilir.

Kişiler icra takibini başlatmak için öncelikli olarak elinde bulundurdukları dayanakları kullanması gerekir. Bunun yanında, belge yok ise, alacakların takip talebine yazılması ile de icra takibi başlatılabiliyor. Ancak takip talebinde gerçek kişiler arasında olan alacaklıların imzasının bulunma zorunluluğu vardır. Alacaklının bir firma veya şirket olması durumunda ise, şirket sahibinin imzasının bulunması kesinlikle zorunlu olur. Bu durumlarda yeterince bilgi sahibi değilseniz, sizlere icra hukuku avukatı olarak profesyonel bir danışmanlık hizmeti verip, davanıza dâhil olabiliriz.

İzmir İcra Avukatı Olarak Verdiğimiz Hizmetler

İcra takibinin nasıl yapılması gerektiği? Hangi belgelere ve yükümlülüklere sahip olunması gerektiği? Takip talebinin nerelere yapılmasının gerektiği? Bunlar gibi pek çok soru ile kafanız karışık ise, sizlere profesyonel avukatlık hizmetimizi sunabiliriz. Hizmetimizin bünyesinde pek çok önemli detay bulunmakla beraber, hizmetimizin değeri ve gelişimi bu çerçevede irdelenir. Sizlerin talepleri, davanın seyri, icra takibinin devamı gibi hususlarda, tecrübemiz ile sizlere yardımcı olmak isteriz.

İcra takibinin başlatılmasından sonra, süreç icra dairesinin yerine getirmesi gerekenler ile devam eder. Borçlu ya da borçlulara daha sonra tebligat gönderilir. Takip süreci içerisinde, borçlu ya da borçluların ödeme yapmaması durumunda, daha sonra haciz işlemi başlatılır. Ödeme yapıldı ise, haciz işlemine gerek kalmadan dava sonuçlandırılır. Bu evreler ile ilgili gerekli olan bilgileri hukuk büromuza gelerek alabilirsiniz. Bu çerçevede sizlere yasal haklarınızı koruyarak hizmet verdiğimiz için, davanızın profesyonellikle yönetilmesi için gerekli olan tüm şartları sağlayabiliriz.

Bizi Arayın